MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 29
 Adres  •  ul. Kochanowskiego
 Lokalizacja  •  Śródmieście
 Data rozpoczęcia  sierpień 2013  Subiektywna ocena  
 Data zakończenia  sierpień 2014  Wartoœć inwestycji  6 mln + 12,3 mln zł
 Inwestor  •  Inwestycje Miejskie Płock Sp. z o.o.
 Projekt  •  Pracownia architekt. Królikowski-Jaworski

Widok z lotu ptaka znad stadionu miejskiego.

Na pierwszym planie ul. Kochanowskiego, po prawej (wzdłuż ul. Mickiewicza) budynek przedszkola, po lewej pawilon handlowo-usługowy wraz z budynkiem mieszkalnym.

Rzuty poszczególnych elewacji.

W kolejności: ściana wschodnia, zachodnia, południowa i północna.

Część handlowa ul. Kochanowskiego Budynek przedszkola

     W miejscu, w którym do tej pory znajdowały się parterowe zabudowania przedszkola nr 29, powstała nowoczesna placówka edukacyjna. Nowy budynek ma dwie kondygnacje, znajduje się w nim sala gimnastyczna oraz blok żywieniowy i mieści 200 dzieci.

     Dzięki odpowiedniemu zlokalizowaniu, w salach zostaje zapewniony wysoki poziom nasłonecznienia. W celu kumulacji ciepła fasady południowe wykonane są ze szkła, a północne z materiałów izolujących. Elementem dominującym w formie architektonicznej jest motyw liścia. Na zewnątrz przewidziano funkcjonalny plac zabaw z zielenią.

     W drugim etapie, po południowej stronie działki, realizowana będzie budowa pawilonu handlowo-usługowo-biurowego wraz z częścią mieszkalną. Czteropiętrowy blok posiadać będzie 29 lokali oraz garaż podziemny dla 37 pojazdów. Od strony ul. Kochanowskiego również powstaną parkingi.

     Przeczytaj komentarze na Forum.
 WSTECZ