PARKINGI WIELOPOZIOMOWE
 Adres  •  1. ul. Sienkiewicza, 2. ul. Kościuszki
 Lokalizacja  •  Stare Miasto
 Subiektywna ocena    Wartoœć inwestycji  b.d.
 Inwestycja zarzucona z możliwością wznowienia
 Inwestor  •  Urząd Miasta Płocka
 Projekt  •  Henczke-Bud. / APPA Marek Utzig / W. Kocik

Wizualizacja parkingu wielopoziomowego przy ul. Sienkiewicza.

Widok w kierunku południowym, od strony wjazdu i wyjazdu z parkingu.

Rzut w kierunku południowo-zachodnim od strony ul. Tumskiej.

Część frontowa budynku przeznaczona jest na lokale usługowo-handlowe i biura. Parking właściwy zlokalizowano w głębi obiektu.

Przekrój poprzeczny parkingu zlokalizowanego przy ul. Kościuszki.

     Inwestycja polegać miała na budowie dwóch, położonych w odległości kilkuset metrów od siebie, parkingów wielopoziomowych zlokalizowanych w ścisłym centrum Płocka, w strefie konserwatorskiej. Parkingi te pozwolić miały na rozwiązanie problemu braku miejsc postojowych w tej części miasta.

     Oba obiekty są zdecydowanie różne pod kątem pojemności i pełnionych funkcji pobocznych. Mniejszy jest budynek, który miał znajdować się przy ul. Sienkiewicza (wizualizacja powyżej), nieopodal Domów Towarowych Centrum. Na 4 kondygnacjach i powierzchni 1400 m2 zmieści się do 100 pojazdów. Od strony wjazdu przewidziano miejsca na lokale użytkowe dla handlowców z pawilonów po przeciwnej stronie ulicy (przy Płockiej Galerii Sztuki), które planowano zburzyć.

     Zdecydowanie większą ilością miejsc parkingowych dysponować miał budynek przy ul. Kościuszki (przekrój powyżej). Zaplanowano tu 6 kondygnacji (2 podziemne, 4 naziemne), około 12200 m2 powierzchni, 14 m wysokości i miejsce dla 350 aut. Dodatkowo miały tam zostanć zlokalizowane magazyny zbiorów specjalnych Książnicy Płockiej (190 m2).

     Po zmianie ekipy rządzącej miastem projekt został wstrzymany, a na miejscu planowanych budynków mają powstać tradycyjne parkingi. Urząd Miasta nie wyklucza powstania docelowych obiektów w dalszym przedziale czasowym.

 WSTECZ