BIUROWIEC ORLEN PROJEKT
 Adres  •  ul. Zglenickiego
 Lokalizacja  •  Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny
 Data rozpoczęcia  sierpień 2007  Subiektywna ocena  
 Data zakończenia  sierpień 2008  Wartoœć inwestycji  b.d.
 Inwestor  •  ORLEN Projekt SA
 Projekt  •  arch. Renata Kwiatkowska
Widok od str. południowej ...południowo-zachodniej ...i nocą

     Nowy budynek ORLEN Projektu został zlokalizowany przy ulicy Zglenickiego 42 na działce nr 6/7 po zachodniej stronie istniejącego budynku biurowego, w którym wcześniej znajdowała się siedziba firmy.

     Projektowany budynek, usytuowany prostopadle do budynku istniejącego, jest to obiekt częściowo podpiwniczony, o zmiennej ilości kondygnacji, w części niskiej czterokondygnacyjny, w części wyższej ośmiokondygnacyjny. Na poziomie parteru zostanie połączony z budynkiem istniejącym za pomocą parterowego łącznika. Powierzchnia użytkowa biurowca wyniesie 2650 m2.

     W piwnicy budynku znajdują się pomieszczenia pomocnicze i techniczne: węzeł cieplny, hydrofornia, rozdzielnia elektryczna, maszynownia dźwigu osobowego oraz magazyny. Kondygnacje nadziemne są przeznaczone na potrzeby pracowni projektowych, administracji biura oraz dyrekcji i zarządu firmy.

     Pomieszczenia pracowni projektowych zaprojektowano jako otwarte przestrzenie typu "open space", ich podział za pomocą przestawnych systemowych ścianek działowych umożliwia wielowariantowy sposób docelowej aranżacji przestrzeni biurowych, zgodnie z konkretnymi potrzebami użytkowników. W celu zapewnienia komfortu pracy w pomieszczeniach, cały budynek wyposażony będzie w nowoczesny system wentylacji i klimatyzacji.

     Całość budynku została udostępniona osobom niepełnosprawnym, a w szczególności osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Wejście do budynku znajduje się na poziomie terenu, komunikację pionową zapewniono poprzez zaprojektowany dźwig osobowy przystosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

     Układ konstrukcyjny jest szkieletowy, słupowo-ryglowo-płytowy wykonany w technologii żelbetowej wylewanej. Okładziny elewacyjne częściowo z płyt "Alucobond" kolor Silver Metallic, fasada elewacyjna szklano-aluminiowa, słupowo-ryglowa izolowana termicznie. Pozostałe ściany zewnętrzne wyprawa tynkarska cienkowarstwowa akrylowa.

- materiały inwestora

 WSTECZ