MEDIATEKA
 Adres  •  ul. Miodowa
 Lokalizacja  •  os. Skarpa
 Data rozpoczęcia  I połowa 2015  Subiektywna ocena  
 Data zakończenia  2016  Wartoœć inwestycji  9 000 000 zł
 Inwestor  •  Urząd Miasta Płocka
 Projekt  •  EM4 Pracownia Architektury Brataniec

Rzut od strony ul. Miodowej, w kierunku północno-wschodnim.

Od tej strony zlokalizowane będzie główne wejście do mediateki. W głębi widoczne zabudowania Politechniki Warszawskiej.

Widok od strony wschodniej, na ogród przy budynku.

Zaprojektowany został w myśl trzech osi kompozycyjnych - osi słowa, osi obrazu i osi dźwięku. Będzie miejscem ekspozycji wystaw plenerowych, otwartą czytelnią oraz kinem na świeżym powietrzu.

Wnętrze modułu wypożyczalni, stanowiącego najważniejsze miejsce mediateki. Tu dostępne będą materiały zgromadzone w placówce.

Ciekawostką są nowoczesne stropy o konstrukcji drewnianej.

      Płocka mediateka, czyli nowoczesna biblioteka multimedialna, będzie ciekawym architektonicznie budynkiem na planie trójkąta, o dwóch kondygnacjach i powierzchni 1200 m2. Od strony ul. Miodowej i Nałkowskiej wejdziemy do przestronnego hallu. Dalej będzie można udać się do otwartej strefy modułu wypożyczalni. W tym wysokim na dwie kondygnacje pomieszczeniu znajdą się regały z wszelkimi materiałami jakim dysponować będzie mediateka.

     Tuż obok znajdą się sale dodatkowe - do cichej pracy, dziecięca, komputerowa, do pracy merytorycznej, ksero, magazyn podręczny, szatnia oraz ubikacje. Naprzeciw, na powierzchni 180 m2, powstanie jeszcze sala konferencyjno-widowiskowa z przesuwną ścianą dzielącą oraz pomieszczenia socjalne i magazynowe.

     Na piętrze będzie można podziwiać otwartą przestrzeń modułu wypożyczalni lub udać się dalej do strefy administracyjnej lub multicentrum, czyli pomieszczenia do nauki z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy techniki.

     Gmach przystosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony będzie w windę oraz system obniżający zużycie energii. Za budynkiem powstaną parkingi oraz multisensoryczny ogród ze scianą akustyczną. Jego forma stanowić będzie przedłużenie wnętrza mediateki.

Wizualizacje projektu zwycięzcy II miejsca
Wizualizacje projektu zwycięzcy III miejsca
 WSTECZ