LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY
 Adres  •  ul. 3-go Maja
 Lokalizacja  •  Śródmieście
 Subiektywna ocena    Wartość inwestycji  b.d.
 Brak zgody Konserwatora Zabytków
 Inwestor  •  Urząd Miasta Płocka
 Projekt  •  Bud-Invent Sp. z o.o.

Widok od strony ul. 3-go Maja.

Na pierwszym planie znajduje się istniejący budynek główny liceum. Z tyłu widoczna zmodernizowana bryła basenu, po prawej nowa hala sportowa, spięta łącznikiem z gmachem liceum. Lewa część terenu została przeznaczona na boiska i tereny zielone.

Koncepcja warszawskiej firmy Bud-Invent przewidywała nałożenie szklanej tafli na tylną część budynku szkoły, w której znaleźć się miało wejście główne.

     Projekt przewidywał rozbudowę i modernizację "Jagiellonki", która wymaga gruntownego remontu, jak również wzbogacenie szkolnej bazy lokalowej o niezbędne pomieszczenia dydaktyczno-gospodarcze.

     W przebudowanym trójkondygnacyjnym skrzydle pokrytym szklaną elewacją zlokalizowano dwie sale gimnastyczne, bibliotekę, pokoje nauczycielskie, pracownie lekcyjne, aulę, stołówkę, kuchnię, toalety oraz pomieszczenia techniczne i szatnie w podziemiach.

     Drugi już projekt zakładał wybudowanie na miejscu istniejącego boiska dużej hali sportowej. Miało zostać ono przeniesione w okolice internatu, powstać dwa boiska do siatkówki, jedno do koszykówki i jedno do piłki nożnej. Wszystkie części szkoły posiadają oddzielne wejścia, co umożliwia korzystanie z nich również poza godzinami otwarcia samego liceum. Za zabudowaniami przewidziano drogowy łącznik ul. 1-go Maja z ul. Padlewskiego.

Zobacz poprzedni, również odrzucony projekt

 WSTECZ