HALA SPORTOWO WIDOWISKOWA
 Adres  •   ul. Gw. Ludowej/Batalionów Chłopskich
 Lokalizacja  •  os. Łukasiewicza
 Subiektywna ocena    Wartość inwestycji  40 000 000 zł
 Inwestycja zarzucona - zmiana projektu
 Inwestor  •  Urząd Miasta Płocka
 Projekt  •  Wojciech Ryżyński

Widok od strony stadionu piłkarskiego "Wisły Płock".

Autorem projektu jest architekt Wojciech Ryżyński z Poznania, który zaprojektował też włocławską Halę Mistrzów.

     Hala sportowo-widowiskowa na Placu Celebry ma służyć potrzebom piłkarzy ręcznych Wisły Płock jak również wszystkim mieszkańcom miasta. W hali będą mogły odbywać się mecze oraz inne duże imprezy masowe.

     Obiekt zaprojektowany jest na bazie koła, a dokładniej sześciokąta i stanowi połączenie trzech półokrągłych ścian z rozpiętym pomiędzy nimi sufitem. W hali o powierzchni ok. 7 tys m2 zaplanowano widownię w kształcie litery U na 4000-4500 osób z możliwością powiększenia o conajmniej tysiąc dodatkowych miejsc oraz 12 lóż i jedną lożę dla VIP-ów. Arena hali będzie miała wymiary 45 x 25 m i wysokość 15 m w najniższym punkcie.

     Budynek oprócz pełnowymiarowego boiska będzie posiadał również szatnie, pomieszczenia sanitarne i gospodarcze, restaurację, fitness klub, gabinet odnowy biologicznej oraz parking przed obiektem (conajmniej 300 miejsc). Niewykluczone, że w hali zostanie wygospodarowane miejsce na kilkadziesiąt pokoi hotelowych, rozważana jest możliwość dobudowy pełnowymiarowego basenu krytego.

     Projekt został zastąpiony nowym opracowaniem architektonicznym skierowanym do realizacji w 2009 r.
Widok ogólny projektu hali sportowo-widowiskowej
 WSTECZ