OSIEDLE GRANICZNA
 Adres  •  ul. Graniczna/Pasternakiewicza
 Lokalizacja  •  Międzytorze
 Data rozpoczęcia  IV kwartał 2014  Subiektywna ocena  
 Data zakończenia  2018  Wartoœć inwestycji  80 000 000 zł
 Inwestor  •  MTBS Płock Sp. z o.o.
 Projekt  •  Płockie Pracownie Projektowe J. Łabuz

Widok w kierunku zachodnim na osiedlowy skwer, znajdujący się nieopodal skrzyżowania ulic Granicznej i Pasternakiewicza.

Rzut w stronę zachodnią.

W głębi widoczne wieżowce na Międzytorzu, przy ul. Piaska i Lachmana.

Widok na wschód, w stronę Podolszyc. Na pierwszym planie parking wielopoziomowy.

Po lewej widoczna ul. Pasternakiewicza i zabudowania przy ul. Granicznej, po prawej - bloki przy ul. Dobrowolskiego i Gintera.

     Około 700 metrów na północ od al. Piłsudskiego, za ostatnimi blokami położonymi wzdłuż ulic Dobrowolskiego i Gintera, na terenie o powierzchni 4 hektarów, powstanie osiedle Graniczna.

     Tworzyć je będzie 9 zespołów mieszkaniowych - 3 jedenastopiętrowe wieżowce, 2 bloki pięciopiętrowe i 4 bloki trzypiętrowe. Kompleks mieszkalny będzie miał charakter półotwarty, o ograniczonym dostępie pojazdów z zewnątrz i swobodnym ruchu pieszym.

     W 360 lokalach o powierzchniach od 40 do 60 m2 zamieszka ponad 1000 mieszkańców. Każde mieszkanie wyposażone zostanie w balkon lub loggię. Wykończone będą w standardzie "pod klucz", a część lokali przeznaczonych zostanie pod wynajem na bardzo atrakcyjnych warunkach.

     Na terenie osiedla powstaną place zabaw, boiska, zieleńce, miniprzedszkole oraz podstawowe punkty usługowo-handlowe. Zaplanowano 250 miejsc postojowych na osiedlowych parkingach i 470 stanowisk w garażach pod budynkami. Dodatkowe 350 pojazdów pomieści trzypoziomowy parking, który zlokalizowany zostanie w zachodniej części osiedla, w sąsiedztwie linii kolejowej.

Pozostałe wizualizacje osiedla Graniczna
 WSTECZ