CENTRUM HANDLOWE ECHO
 Adres  •  ul. Przemysłowa/Tysiąclecia
 Lokalizacja  •  os. Łukasiewicza
 Data rozpoczęcia  IV kwartał 2001  Subiektywna ocena  
 Data zakończenia  lipiec 2002  Wartość inwestycji  b.d.
 Inwestor  •  Echo-Investment SA
 Projekt  •  Chodor-Projekt Sp z o.o.

Pierwotny projekt architektoniczny centrum handlowego Echo. Widok od północnej strony ul. Przemysłowej.

W koncepcji tej zaplanowano jednolitą elewację całości, główne wejście w formie półokrągłej konstrukcji oraz totem na parkingu centrum.

Koncepcja przeznaczona do realizacji, widok od strony ul. Tysiąclecia.

Względem pierowotnego projektu zróżnicowaniu uległa kolorystyka elewacji wraz z detalami, zmniejszono wejście główne, a totem zastąpiony został przez bilboard (niewidoczny na wizualizacji).

Stan faktyczny, widok od strony ul. Tysiąclecia.

Po lewej stronie znajduje się market NOMI wraz ze składem budowlanym i ogrodem, w głębi widoczne wejście główne na galerię handlową (zmienione względem oryginalnego projektu) i supermarket Champion (później Carrefour). Po prawej parking.

     Centrum Handlowe Echo miesci się na blisko trzyhektarowej działce i wchodzi w skład Płockiego Centrum Handlowego. Głównymi najemcami powierzchni handlowej w centrum Echo jest sieć sklepów typu zrób-to-sam NOMI oraz francuski Carrefour, który zlokalizował tu supermarket Champion.

     Obydwa te markety połączone są w całość poprzez nowoczesną galerię handlową, w której w momencie otwarcia zlokalizowane były m.in. RTV-Euro-AGD, obuwniczy Deichmann, drogeria Natura, Fotojoker, Adidas, apteka, butiki odzieżowe, perfumeria, sklep komputerowy, kafejka internetowa, salony GSM, salon optyczny, jubiler, pralnia, bufet, kawiarnia, fryzjer, salonik prasowy, bank i inne.  Parking przed centrum pomieści 370 samochodów.

Plan ogólny centrum handlowego Echo
 WSTECZ