NOVE KINO PRZEDWIOŚNIE
 Adres  •  ul. Tumska
 Lokalizacja  •  Stare Miasto
 Data rozpoczęcia  marzec 2007  Subiektywna ocena  
 Data zakończenia  grudzień 2008  Wartość inwestycji  15 000 000 zł
 Inwestor  •  Instytucja Filmowa Max-Film SA
 Projekt  •  

Widok od strony ul. Tumskiej i biurowca PZU w kierunku frontu kina.

Po lewej stronie widoczny również fragment nowej elewacji byłego budynku "Hortexu".

Widok z lotu ptaka w kierunku zachodnim na gmach kina.

U dołu widoczna ulica Tumska i wejście do kina. Na czerwono zaznaczono zasięg przebudowy obiektu.

Wysunięty fragment po lewej to część łącząca kompleks kinowy i galerię handlową.

Wizualizacje wnętrza nowego kina Przedwiośnie

     Instytucja Filmowa "Max-Film" zaplanowała gruntowną modernizację i rozbudowę kina "Przedwiośnie", którego jest operatorem. Najważniejszym założeniem przyświecającym inwestycji było zwiększenie ilości sal projekcyjnych z dwóch do czterech, przy jednoczesnym podniesieniu standardu. Istotna jest również poprawa wyglądu zewnętrznej elewacji budynku, tak aby dostosować ją do nowego kształtu ulicy Tumskiej.

     Przed odnowionym budynkiem zaprojektowano metalowe kolumny, na których opiera się półkolisty, ażurowy element z neonem, symbolizujący taśmę filmową. Większa część przedniej ściany jest przeszklona, dzięki czemu uzyskano wrażenie przestronności w otwartym przez całą wysokość budynku foyer. Przez nią można też obserwować ulicę Tumską z umieszczonej na piętrze kawiarni.

     Z prawej strony znajdują się kasy i wejścia do czterech sal kinowych: dla 339, 230, 127 i 114 osób. W największej sali zamontowany został wklęsły, półokrągły ekran, inna z sal będzie pełniła rolę kinowo-koncertową lub konferencyjną. Trzy największe sale obsługiwać ma jedna nowoczesna projektorownia. Cały budynek jest klimatyzowany i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

     Poza tym w budynku zaplanowano barek, kawiarnię internetową, laboratorium fotograficzne, szatnię i łazienki. W podziemiach miał znaleźć się fitness-club sieci Gimnasion, jednak do finalizacji umowy z tą siecią nie doszło. Poprzez znajdującą się na prawo od wejścia restaurację, będzie można przejść do budynku byłego "Hortexu", który przemieni się w kilkukondygnacyjną galerię handlową - nowoczesne centrum usługowo-kulturalne.

Plan wnętrza kina
     Przeczytaj komentarze na Forum.
 WSTECZ