PODOLSZYCKIE CENTRUM ROZRYWKI
 Adres  •   ul. Wyszogrodzka/Czwartaków
 Lokalizacja  •  Podolszyce Południe
 Subiektywna ocena    Wartość inwestycji  b.d.
 Inwestycja zarzucona
 Inwestor  •  Era-Bud
 Projekt  •  Dedeco / Tomasz Królikowski

Widok od strony ul. Wyszogrodzkiej patrząc w kierunku zachodnim (naprzeciw wieżowca "szafy").

Na pierwszym planie znajduje się część usługowo-handlowa z hotelem, w głębi po lewej stronie widoczne są apartamentowce, po prawej fragment części rozrywkowej centrum.

Wejścia do multikina wraz z częścią dziedzińca.

Widok od strony ul. Czwartaków w kierunku północnym.

Dziedziniec oraz fronton budynku głównego.

W górnej, przeszklonej części znajdować się miał hall z kasami biletowymi oraz kręgielnia, wyżej - restauracja wraz z dyskoteką.

Widok ogólny zawierający pierwotny projekt centrum (bez części hotelowej).

Po lewej stronie znajduje się OBI, po prawej ul. Jana Pawła II. Widoczna część główna multiplexu z parkingami podziemnymi, obok parking naziemny i budynki użytkowe. Podwyższony fragment kompleksu to część mieszkalna.

     Koncepcja obejmuje kompleks rozrywkowo-usługowy na płockich Podolszycach. W części rozrywkowej oprócz kilkusalowego multikina mieścić się miała kręgielnia, sala bilardowa, dyskoteka oraz puby i restauracje (w planach było KFC), natomiast w części usługowej zaprojektowany został pasaż handlowy, gastronomia, apteka, bank oraz budynek hotelu o wysokości 40 m, połączony parterem z tarasowym mieszkalnym apartamentowcem.

     Kompleks miał się składać z kilku budynków otaczających wewnętrzny dziedziniec. Na środku placu zaplanowano czterometrową wieżę zegarową, która stanowić miała również wentylację parkingu podziemnego. W podziemnym parkingu zaprojektowano ponad 450 miejsc parkingowych, na powierzchni 150 miejsc. Cały budynek miał mieć odważną, nowoczesną architekturę z dużą ilością szkła oraz awangardowe rozwiązania budowlane jak np. ażurowe sufity w części kinowej.
 WSTECZ