CENTRUM GRANICZNA
 Adres  •  ul. Wyszogrodzka/Graniczna/Popiełuszki
 Lokalizacja  •  os. Wyszogrodzka
 Data rozpoczęcia  marzec 2013  Subiektywna ocena  
 Data zakończenia  marzec 2014  Wartoœć inwestycji  > 50 000 000 zł
 Inwestor  •  Centrum Graniczna Sp. z o.o.
 Projekt  •  Budoplan Sp. J.

     Na terenie znajdującym się pomiędzy ul. Wyszogrodzką, trasą dojazdową do Mostu Solidarności oraz zabudowaniami Zakładu Energetycznego zlokalizowane zostało Centrum Graniczna. Głównymi najemcami centrum handlowego są Leroy Merlin oraz Decathlon. W sumie zaplanowano cztery wolnostojące budynki wraz z parkingami i wewnętrznym układem komunikacyjnym oraz wiadukt nad trasą Ks. J. Popiełuszki (600 m od ronda Wojska Polskiego), który umożliwia bezkolizyjny wjazd do centrum.

     Największą i najwyższą halę położoną od strony zachodniej zajmuje Leroy Merlin, który handluje na 10000 m2. W samym sklepie zaplanowano 13 działów: budowlany, drzewny, elektryczny, narzędziowy, wykładzinowy, glazury i terakoty, sanitarny, hydrauliczny, ogrodniczy, metalowy, farbiarsko-lakierniczy, dekoracyjny oraz oświetleniowy. Decathlon znajduje się od strony wschodniej, blisko trasy mostowej. Powierzchnia sklepu wynosi 3000 m2.

     Całkowita powierzchnia centrum to ponad 9,5 hektara, powstało 921 miejsc parkingowych oraz 340 stanowisk dla rowerów, 1400 m dróg oraz wiadukt o długości 56 m. Zatrudnienie znalazło 200 osób (150 w Leroy Merlin oraz 50 w Decathlon).

Szkic poglądowy Zagospodarowanie terenu Wiadukt
     Przeczytaj komentarze na Forum.
 WSTECZ